Relacja z pobytu wolontariuszek – seniorek w Łodzi

Relacja z pobytu wolontariuszek – seniorek w Łodzi

Czas spędzony przez Wolontariuszki w Łodzi wypełniony był przez wiele wrażeń i nowych doświadczeń. Seniorki prowadziły warsztaty dotyczące kultury Łotwy dla młodzieży w Liceum Ogólnokształcącym nr XV oraz w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź Widzew Filia numer 5 w Łodzi. Także seniorzy z naszego miasta mieli możliwość bliższego poznania Łotwy – licznie uczestnicząc w spotkaniach, które przygotowane zostały przez Panie podczas pierwszego i ostatniego tygodnia ich pobytu w Polsce.

Wolontariuszki zwiedziły Bibliotekę Uniwersytetu Łódzkiego, Radio Żak, spotkały się z Latającymi Babciami, z którymi odwiedziły dzieci z Przedszkola w Tuszynie, poznały również ideę Uniwersytetu III Wieku. Ponadto wzięły udział w międzynarodowym szkoleniu „Tape loom, a creative history”, podczas którego uczestnicy 4 krajów (Łotwa, Estonia, Chorwacja, Polska) dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z zakresu rękodzielnictwa i wykorzystania tych umiejętności w pracy z młodzieżą.

Panie Anita, Zenija oraz Marija nauczyły się tańczyć Poloneza, pod okiem Pani Iwony Kujawińskiej z Centrum Zajęć Pozaszkolnych numer 3, przy ul. Olimpijskiej.

Trzy tygodnie ich pobytu był czasem wspólnej nauki i wymiany doświadczeń – zarówno między jak i wewnątrzpokoleniowej. Nawiązane zostały nowe przyjaźnie i partnerstwa, które mamy nadzieje zaowocują w przyszłości.

Ostatnie spotkanie w ramach projektu „Dancing through Europe” już w maju – podczas wizyty seniorów z Instytutu Działań Twórczych na Łotwie.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które odwiedziliśmy podczas dwuletniego czasu trwania projektu.

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.