Nie peniaj! Zmieniaj!

PROJEKT NIE PENIAJ, ZMIENIAJ!

 

Nie peniaj, zmieniaj!to polsko - włoski projekt mający na celu zwiększenie zaangażowania młodzieży w kreowanie swojej rzeczywistości i wprowadzenie zmian w swojej społeczności lokalnej. Poprzez wspólne działania podniesiemy także jakości dialogu pomiędzy młodzieżą a przedstawicielami trzech sektorów w środowisku lokalnym.

 

Istotnym elementem projektu jest zwiększenie roli młodzieży w budowaniu strategii miasta w zakresie współpracy na rzecz rozwiązywania problemów ważnych dla młodych ludzi.  Istotna będzie też profesjonalizacja działań w zakresie regionalnej polityki młodzieżowej w oparciu o przykłady innych krajów europejskich (ze szczególnym uwzględnieniem Włoch, gdzie w czerwcu 2014 i lutym 2015 r. odbędzie się wizyta studyjna).

 

Innymi słowy - przy udziale przedstawicieli władz lokalnych, biznesu i organizacji pozarządowych będziemy przygotować i przedstawić rekomendacje w zakresie polityki młodzieżowej dla Łodzi. Osoby zaangażowane w projekt przygotują i zrealizują działanie w przestrzeni miejskiej.

 

Czas trwania działań

Marzec – czerwiec 2014 oraz wrzeszeń 2014 – luty 2015

 

Jakie grupy obejmie projekt?

  1. Młodzież w wieku 16- 25 lat oraz przedstawicieli trzech sektorów, którzy wezmą udział w szkoleniach, pracach grup konsultacyjnych i prezentowaniu rekomendacji dla miasta w zakresie polityki młodzieżowej.

Podstawowe cele projektu:

  • wypracowanie wspólnych stanowisk i próba wdrożenia ich z władzą lokalną
  • nawiązanie merytorycznego dialogu pomiędzy instytucjami decyzyjnymi a młodzieżą i podmiotami związanymi z nią, w tym z organizacjami pozarządowymi i szkołami
  • poznanie narzędzi dialogu z różnymi instytucjami
  • zaprezentowanie swoich działań w przestrzeniach miejskich
  • zwiększenie wiedzy urzędników na temat problemów i potrzeb młodych ludzi
  • nawiązanie współpracy pomiędzy przedstawicielami 3 sektorów umożliwi wzajemną pomoc i wsparcie w działaniach na rzecz środowiska lokalnego.

 

Jakie działania podejmiemy?

Luty 2014

aktualizacja internetowego portalu obywatelskiego dla młodzieży

marzec-maj 2014

I tura: szkolenia dla młodzieży oraz spotkania grup roboczych (młodzież plus przedstawiciele trzech sektorów) w celu wypracowania rekomendacji w zakresie lokalnej polityki młodzieżowej;

czerwiec 2014

 

I wizyta studyjna u partnera z Włoch oraz
działania w przestrzeni miejskiej

wrzesień- grudzień 2014

II tura: szkolenia dla młodzieży oraz spotkania grup roboczych (młodzież plus przedstawiciele trzech sektorów) w celu wypracowania rekomendacji w zakresie lokalnej polityki młodzieżowej;

luty 2015

 II wizyta studyjna u partnera z Włoch oraz
działania w przestrzeni miejskiej

kwiecień 2015

 

trzydniowe wydarzenie podsumowujące stworzone przez młodzież

 

 

 

 

Serdecznie państwa zapraszamy do współpracy oraz zapoznania się z portalem www.zmieniaj.org

 

Kontakt: Liliana Misiak-Kuźbik, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

Projekt współfinansowany i realizowany w ramach Akcji 1.3 program "Młodzież w działaniu" przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej

 

W tej kategorii nie ma artykułów. Jeśli na tej stronie wyświetlane są podkategorie, mogą zawierać artykuły.