Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu kultura prasłowiańska

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu kultura prasłowiańska

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu kultura prasłowiańska

 

Tematem  przewodnim będą potrawy wczesnośredniowieczne i ówczesne tradycje kulinarne.

Spotkanie odbędzie się już 19 marca o godz. 17:30 w siedzibie Fundacji Instytut Działań Twórczych w Łodzi.


Podczas spotkania dowiemy się jakie rośliny, produkty i przyprawy były używane w historycznej kuchni, sprawdzimy czym różni się ona od tego co jemy obecnie. Przekonamy się, że wbrew pozorom dawne potrawy były nie tylko zdrowsze niż obecnie, ale również bardzo smaczne. Na koniec warsztatu przewidujemy wspólną wczesnośredniowieczną ucztę.


Spotkanie prowadzone będzie przez Lilianę Misiak - Kuźbik – członkinię grupy rekonstrukcji historycznej okresu wczesnego średniowiecza „Leśny Witeź”. Jej pasją jest zgłębianie kultury materialnej jak i duchowej naszych przodków. Od lat propaguje wartości szacunku do natury i życia na naszej planecie, pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.


Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych – uczestniczenie, materiały i poczęstunek są nieodpłatne.

Czas i miejsce: 19.03.2015, godz. 17:30, Fundacja Instytut Działań Twórczych, ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73, Łódź


Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Living History for Life Long Learning” realizowanego  w ramach programu Grundtvig UE.


Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną