Zapraszamy na spotkanie z cyklu kultura prasłowiańska

Zapraszamy na spotkanie z cyklu kultura prasłowiańska

Tematem  przewodnim będzie strój i wierzenia wczesnośredniowieczne.

Spotkanie odbędzie się już 26 lutego, o godz. 17:30 w siedzibie Fundacji Instytut Działań Twórczych w Łodzi.

 

Podczas warsztatu będziemy własnoręcznie wykonywać  krajki oraz  słowiańskie laleczki wspomagając realizację marzeń. Prowadząca opowie i pokaże jak wyglądało codzienne życie Słowian, jak wyglądał strój wczesnośredniowieczny (z jakich materiałów szyto ubrania, jak wyglądały kroje oraz jakimi zasadami kierowano się w wyborze stroju), jak ówcześni spędzali czas wolny.

 

Spotkanie prowadzone będzie przez Lilianę Misiak - Kuźbik – członkinię grupy rekonstrukcji historycznej okresu wczesnego średniowiecza „Leśny Witeź”. Jej pasją jest zgłębianie kultury materialnej jak i duchowej naszych przodków. Od lat propaguje wartości szacunku do natury i życia na naszej planecie, pracując z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi.

 

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych – uczestniczenie, materiały warsztatowe, poczęstunek są nieodpłatne.

 

Czas i miejsce: 26.02.2015, godz. 17:30, Fundacja Instytut Działań Twórczych, ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich 71/73, Łódź

 

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Living History for Life Long Learning” realizowanego  w ramach programu Grundtvig UE.

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną