I Ogólnopolski Turniej Gry w Kubba – zakończony

I Ogólnopolski Turniej Gry w Kubba – zakończony

 

I Ogólnopolski Turniej Gry w Kubba – zakończony

 

W weekend 6-7 września 2014 w Tumie odbyły się ogólnopolskie rozgrywki w Kubb’a.  Kubb jest grą plenerową, która powstała za panowania w Europie Wikingów czyli we wczesnym średniowieczu. W trakcie 2 dni zmagań w dwóch grupach zostało rozegrane 24 meczów.

 

Z każdej grupy eliminacyjnej dwie najlepsze drużyny (składającej się z 2 do 3 osób) przechodziły do kolejnego etapu. W niedzielę obyły się finały.  

I miejsce zajęła GRH „Leśny Witeź” z Łodzi, II miejsce ekipa Rodu Dębowego Liścia również z Łodzi, III miejsce przypadło Drużynie Wojów Czarny Sokół z Dębicy.

Dodatkowymi atrakcjami dla turystów, poza rozgrywkami, były: obozowisko historyczne, gdzie rekonstruktorów można było podpatrzeć przy codziennej krzątaninie takiej jak gotowanie w replikach naczyń z okresu wczesnego średniowiecza, snycerstwo, treningi kondycyjne i bojowe. W programie była również  możliwość strzelania z łuku oraz brania udziału w grach plebejskich. Sobotni dzień zakończył pokaz Fire Show.

W turnieju wzięły udział następujące drużyny:

  1. GRH „Leśny Witeź” z Łodzi
  2. Ród Dębowego Liścia z Łodzi;
  3. Najemnicy z Czterech Stron Świata z Mińska Mazowieckiego
  4. Rycerstwo Ziemi Zgierskiej ze Zgierza
  5. Drużyna Wojów Czarny Sokół z Dębicy
  6. Drużyna Najemna „Sfora” z Wągrowca
  7. Zgromadzenie Wojów i Rycerzy Grodu Tura z Turku
  8. Załoga Grodu Łęczyckiego ze Zgierza
  9. Doba Karlova z Republiki Czeskiej

Turniej został zorganizowany przy współpracy Fundacji Instytut Działań Twórczych z Łodzi, Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Leśny Witeź” z Łodzi, Oberży na Progu Tumu, Nadleśnictwa Kutno oraz pod patronatem Starostwa Łęczyckiego oraz Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego z Łodzi. Turniej zorganizowany jako element projektu „Living History” finansowanego przez Komisję Europejską

SimpleViewer wymaga JavaScript i Flash Player'a. Pobierz Flash Playar'a

 

 

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną