Tydzień z Historią

Tydzień z Historią

Słowiański Korowód

Chcesz się przenieść 1000 lat wstecz? Usłyszeć brzdęk miecza i podziwiać piękne stroje z epoki? Zapraszamy na jedyne takie wydarzenie w Łodzi. Słowiański Korowód - piękno historii. Zobacz nas 24 października 2012 o godzinie 18.00 na pasażu Schillera w Łodzi.

W programie:
Korowód Słowiański - żywe osoby pochłonięte pasją historii, prezentujące swoje stroje
Pokazy walki - groźni Wikingowie kontra Słowiańscy Wojowie
Fireshow - pokaz tańca z ogniem

Podróż w czasy średniowiecza

Już 27 października, od godziny 12.00, w pasażu Schillera staną średniowieczne namioty obozowe, a przestrzeń ulicy Piotrkowskiej zapełni się rycerzami zakutymi w stal, od stóp do głów. Wszystko to za sprawą kolejnego działania w ramach projektu Wolontariat kreuje Łódź.

W obronie dobrego imienia wolontariatu, będą potykać się członkowie Łódzkiej Akademii Fechtunku - 2 najlepszego zespołu sportowców, zajmujących się rekonstrukcją walki średniowiecznej w Polsce. Poza pokazem walk, zostaną zorganizowane zabawy testujące zarówno umysł jak i ciało, tych młodych jak i tych trochę starszych.

Seans filmowy połączony z degustacją wczesnośredniowiecznych potraw

Na zakończenie projektu "Słowiańska Inspiracja" ostatni taki pokaz filmowy.

28.10.2012- 18.30, miejsce:  Klub Szafa Łódź ul. Rewolucji 1905r. nr10

Rok temu rozpoczęliśmy seansem pięknego jednakże o fikcyjnej fabule filmu "Stara Baśń". Na zakończenie zapraszamy na filmy fabularno- dokumentalne.
Filmy prezentują dwa grody, różne dzieje, historię ludzi, którzy żyli, walczyli, pracowali. Filmy będą punktem wyjścia do rozmowy o życiu w zamierzchłych czasach!

Pierwszym filmem, który zaprezentujemy jest "Trzcinica - Karpacka Troja" a kolejnym, film który miał niedawno premierę "Wyspa Władców".

W obu filmach będziemy mieli okazję podziwiać bardzo udane symulacje wyglądu grodu jak również inscenizacje scen wykonanych przez rekonstruktorów historycznych.

Przed seansem o 18.30 zapraszamy na poczęstunek. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję spróbować potraw przygotowanych w oparciu o przepisy oraz składniki wykorzystywane we wczesnym średniowieczu!

Więcej na: www.slowianskainspiracja.blogspot.comwww.lesnywitez.pl

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej w ramach programu "Młodzież w działaniu" - Akcja 1.2.